Jakie normy powinno spełniać prawidłowe krzesło według zasad BHP?

Jakie normy powinno spełniać prawidłowe krzesło według zasad BHP?

Krzesło jest bardzo istotnym elementem. Większość z nas prowadzi siedzący tryb życia. Nasze dzieci siedzą przez większość dnia. Najpierw w szkole na lekcjach, potem na zajęciach dodatkowych i w domu. My również pracując przy biurku narażamy nasz kręgosłup na ciągły wysiłek- dlatego tak ważne jest by krzesło na którym siedzimy było odpowiednio przystosowane. Bo to właśnie od konstrukcji krzesła w ogromnej mierze zależą warunki pracy na stanowisku przy biurku z komputerem. Prawidłowa pozycja siedząca zapewnia stabilne utrzymanie ciała podczas pracy. Jakie wymagania powinno spełniać prawidłowo skonstruowane krzesło? Nie może powodować ucisku przedniej krawędzi płyty siedziska na dół podkolanowy, co ogranicza Read more »

Kije trekkingowe.

Kije trekkingowe.

Pochodzący z Finlandii sport stał się niezwykle popularny niemalże w każdej części Europy, w tym i w Polsce. Początkowo wyśmiewany przez wielu ludzi, dziś uchodzi za jeden z tych sportów, gdzie wiek nie ma żadnego znaczenia. Obecnie są powszechnym elementem podczas wypadów w góry, choć i znajdzie się takie grono osób, którzy używają kijków trekkingowych w celach modowych a nie zdrowotnych. Generalnie kije nie są nam aż tak bardzo potrzebne do chodzenia po górach, jednak odkąd cały gatunek ludzki stanął na własnych dwóch nogach, nasze stawy kolanowe i kręgosłup są strasznie obciążone, przy czym staw kolanowy jest bardziej podatniejszy na Read more »

Prosty marketing i profesjonalne pozycjonowanie

Prosty marketing i profesjonalne pozycjonowanie

Wiele mówi się o tym, jak internet zmienił oblicze współczesnego handlu. Jednak działania, które pomagają zwiększyć popularność poszczególnych sklepów internetowych wcale nie są takie proste i wymagają pewnej wiedzy. Banery i reklama w Google. Wiele małych firm an początek korzysta z narzędzi, które udostępniają popularne portale internetowe oraz popularna wyszukiwarka Google. Wiele osób zapewne słyszało już o Google AdWords, które pomaga rozwinąć firmę i rozszerzyć jej działanie w sieci. Do prostych sposobów na reklamę zalicza się również marketing szeptany, który polega na komentowaniu postów na forum lub blogach, z jednoczesnym poleceniem swojej firmy. Wszystko to są zabiegi, które służą profesjonalnemu Read more »

Prezent na rocznicę dla niej

Prezent na rocznicę dla niej

Rocznica w każdym związku jest okazją do świętowania. Zaskocz swoją wybrankę ciekawym pomysłem, którym pokażesz jej, że ją znasz i o niej myślisz. Niech od rana znajduje od ciebie słodkie upominki w to wyjątkowe święto. Wycieczka Jeśli świętujecie okrągłą rocznicę, warto zaplanować coś spektakularnego. W razie z problemem pójścia na dłuższy urlop, wystarczy nawet weekendowy wypad za miasto lub nawet za granice kraju. Zajmij się wszystkim, żeby ona nie musiała się już o nic martwić. Pamiętaj o biletach w tą i z powrotem, zakwaterowaniu, wyżywieniu oraz atrakcjach. Spraw, by ten weekend był niezapomniany! SPA A może wypad do kosmetyczki i Read more »

O czym warto pamiętać kupując używane auto?

O czym warto pamiętać kupując używane auto?

Zamierzasz kupić auto? Z pewnością jesteś bardzo podekscytowany i towarzyszy ci cały szereg emocji- od radości, że niedługo w twoje ręce wpadnie nowy samochód, po niepewność czy na pewno z nowym samochodem jest wszystko w porządku. O czym warto pamiętać kupując używane auto? Okazje nie istnieją- za dobre auto trzeba dobrze zapłacić Jeśli znalazłeś auto, które wycenione jest poniżej średniej krajowej, to powinna nam się zapalić lampka ostrzegawcza. Warto wówczas zastanowić się dlaczego ktoś chce nam sprzedać auto tak tanio i czy my, mając podobny samochód, też sprzedalibyśmy go za taką cenę. Cena jest decydującym czynnikiem dla wielu z nas, Read more »

Pomoc dla narkomanów

Pomoc dla narkomanów

Problem uzależnienia od narkotyków dotyka bardzo wielu osób, które gdzieś po drodze zbłądziły i dostał się pod działanie tych szkodliwych substancji. Wyjście z takiego nałogu to bardzo trudna sprawa, która wymaga odpowiedniej terapii i indywidualnego podejścia do każdego pacjenta. Osoby uzależnione od narkotyków niestety bardzo często muszą dotknąć dna, aby móc się z niego podnieść. Jak można pomóc osobom, które mają taki problem? Diagnoza problemu. Najważniejsze jest chyba to, aby osoba uzależniona sama przed sobą potrafiła przyznać, że ma problem. Nie da się nikomu pomóc, jeżeli tego nie chce. Często zdarza się, że do ośrodka uzależnień trafiają osoby po przedawkowaniu Read more »

Transport łóżka- jak się tym zająć?

Transport łóżka- jak się tym zająć?

Przeprowadzka to stresujący czas. Kojarzy nam się z bałaganem i dezorganizacją. Do nowego domu trzeba przecież wszystko przewieźć: stół, krzesła, kanapa, meble, lodówka, pralka ale także łóżko. Z tym może być najwięcej problemów. Jak przetransportować do nowego mieszkania łóżko, tak by nie zostało uszkodzone? Od czego zacząć? Na początku musimy przyjrzeć się i ocenić jakie jest nasze łóżko. Czy to jest tapczan, wersalka, łóżko ramowe, łóżko kontynentalne czy też wiekowe łóżko do którego mamy duży sentyment. Trzeba zadać sobie pytanie czy będziemy mogli rozłożyć łóżko na części czy też nie będzie to możliwe. Trzeba też schować do osobnych opakowań poduszki, Read more »

Koszty logistyczne w aspekcie księgowości

Koszty logistyczne w aspekcie księgowości

Sposób, zakres oraz metody ich kalkulowania stanowią ważne narzędzia w sterowaniu przepływem oraz magazynowaniem produktów i świadczeniem usług w całej strategii firmy. W praktyce dopuszcza się jednak traktowanie jako miejsca powstawania kosztów nie tylko jednostki organizacyjne przedsiębiorstw, ale również fazy procesu produkcji. Koszty logistyczne są istotnym składnikiem kosztów działalności owego przedsiębiorstwa. Stanowią one również wejście systemu logistycznego, a poziom obsługi klienta jego wyjście. Co za tym idzie koszty logistyczne to wyrażone w pieniądzu zużycie pracy żywej, jak i również środków oraz przedmiotów pracy, wydatki finansowe czy inne ujemne skutki zdarzeń nadzwyczajnych, które są jednocześnie powodowane przepływem dóbr materialnych w przedsiębiorstwie Read more »

O co zimą musi zadbać zarządca budynku?

O co zimą musi zadbać zarządca budynku?

Za oknem mróz a śnieżna pokrywa robi się coraz większa. Zima nie zamierza nas szybko opuścić. Warto zadać sobie pytanie jakie obowiązki spoczywają na zarządcy budynku w czasie zimowych miesięcy. Chodnik? Musi być odśnieżony Pierwszą najważniejszą i kluczową sprawą jest zadbanie o to by chodnik był zawsze odśnieżony. Nie tylko chodnik, ale także inne drogi pieszo- jezdne muszą zostać odśnieżone. Jeśli ten obowiązek zostanie zlekceważony i ktoś ulegnie wypadkowi (np. poślizgnie się i złamie nogę) wówczas zarządca nieruchomości będzie musiał wypłacić odszkodowanie. Warto też zaznaczyć, że prawo reguluje to jakimi środkami chemicznymi możemy odśnieżać chodniki. Trzeba także usunąć pokrywy śnieżne Read more »