Zamierzasz kupić auto? Z pewnością jesteś bardzo podekscytowany i towarzyszy ci wiele emocji- od radości, że niedługo w twoje ręce wpadnie nowy samochód, po niepewność czy na pewno z nowym samochodem jest wszystko w porządku. O czym warto pamiętać kupując używane auto?

Okazje nie istnieją- za dobre auto trzeba dobrze zapłacić

Jeśli znalazłeś auto, które wycenione jest poniżej średniej krajowej, to powinna nam się zapalić lampka ostrzegawcza. Warto wówczas zastanowić się, dlaczego ktoś chce nam sprzedać auto tak tanio i czy my, mając podobny samochód, też sprzedalibyśmy go za taką cenę. Cena jest decydującym czynnikiem dla wielu z nas, ale przecież niska cena to czasami przykrywka dla ukrytych wad. W końcu sami też byśmy nie sprzedali auta za śmieszne pieniądze.

Przebieg to ważny element, ale nie najważniejszy

Sprawdzając auto przed zakupem na pewno należy zwrócić uwagę na przebieg samochodu. To ważny parametr. Jednak w Polsce wciąż można dokonać korekty stanu licznika, co oznacza, że liczbę kilometrów widniejących na desce rozdzielczej można zmniejszyć. Jeśli ktoś sprzedaje 10-letnie auto a stan licznika wskazuje, że zrobiono nim 30 tysięcy km, to powinno to zwrócić naszą uwagę. Warto ocenić stan zużycia pasów bezpieczeństwa, kierownicy i drążka zmiany biegów. Jeśli są przetarte to znaczy, że były używane.

Jazda próbna- nigdy z niej nie rezygnuj

Zawsze, ale to zawsze wykonaj jazdę próbną autem, który zamierzasz kupić. Kilka prostych trików pozwoli nam na ocenę czy auto jest powypadkowe.

Sprawdzanie auta przed kupnem- zdaj się na specjalistów

Nie musisz sam sprawdzać, czy auto używane, które chcesz kupić jest w dobrym stanie. Warto zajrzeć tutaj http://mobilekspert.pl i zdać się na specjalistów.