Przeprowadzka to stresujący czas. Kojarzy nam się z bałaganem i dezorganizacją. Do nowego domu trzeba przecież wszystko przewieźć: stół, krzesła, kanapa, meble, lodówka, pralka, ale także łóżko. Z tym może być najwięcej problemów. Jak przetransportować do nowego mieszkania łóżko, tak by nie zostało uszkodzone?

Od czego zacząć?

Na początku musimy przyjrzeć się i ocenić, jakie jest nasze łóżko. Czy to jest tapczan, wersalka, łóżko ramowe, łóżko kontynentalne czy też wiekowe łóżko, do którego mamy duży sentyment. Trzeba zadać sobie pytanie, czy będziemy mogli rozłożyć łóżko na części, czy też nie będzie to możliwe. Trzeba też schować do osobnych opakowań poduszki, materac, pościel, narzutę i inne elementy.

Jak zrobić to samemu?

Jeśli nie będziemy korzystać z firmy transportowej, to zanim rozbierzemy łóżko na części pierwsze (jeśli się da) to musimy dokładnie je zmierzyć a potem zrobić rozeznanie w terenie. Tzn. przebyć trasę, którą ma przejść nasz mebel i dokładnie wszystko wymierzyć, żeby później nie było niespodzianek, że łóżko nie zmieści się w drzwiach, albo w połowie drogi się zablokujemy. Na pewno będziemy potrzebować pomocy przynajmniej dwóch albo trzech osób. A zanim zabierzemy się do przenoszenia łóżka musimy dobrze je zabezpieczyć specjalnymi gąbkami czy styropianem.

Transport i przeprowadzki- zleć to zadanie firmie

Możemy zlecić to zadanie profesjonalistom, którzy wiedzą jakich błędów unikać, przenosili meble wiele razy więc potrafią zrobić to dobrze. Wynajmując firmę przeprowadzkową będziemy spać spokojnie. A ile zapłacimy za transport łóżka? W Polsce cena średnio waha się od 150 zł do 350 zł. Wszystko zależy od tego czy zamawiamy sam transport czy też dodatkową usługę tj. montaż łóżka.