Niektórzy z nas mają kilka, ulubionych par obuwia. Inni posiadają mnóstwo butów. Bez względu na ilość, zawsze warto je w odpowiedni sposób przechowywać. Podpowiadamy, jakie są naczelne zasady przechowywania butów.

Nie przechowuj butów w plastikowych lub kartonowych pudełkach na buty

Tego typu pojemniki blokują naturalny przepływ i cyrkulację powietrza. Tworzą warunki do rozwoju wilgoci i pleśni. Poza tym nie zawsze łatwo dostępne więc w efekcie nie nosimy większości schowanych w nich butów. Nawet jeśli z troską zawijamy buty w bezkwasową bibułkę i dodajemy torebeczki z żelu krzemionkowego, nie gwarantuje nam to trwałości obuwia.

Wszystkie buty muszą oddychać i być wietrzone

Dajmy butom odpocząć, przez co najmniej 24 godziny. Nigdy nie nośmy tej samej pary butów dwa dni z rzędu. Zmieniajmy pary, aby dać butom czas na oddychanie. Unikajmy bezpośredniego światła słonecznego podczas przewietrzania butów, aby zminimalizować blaknięcie i przebarwienia. Całkowicie osuszmy buty przed ich przechowywaniem lub noszeniem. Pozwoli to utrzymać właściwą strukturę obuwia i zwiększyć trwałość butów.

Przechowywanie butów — półki na buty są najlepsze

Jeśli mamy miejsce, szafki na buty lub otwarte regały są najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem do przechowywania obuwia. Czemu? W przeciwieństwie do tekturowych i plastikowych pudełek na buty wystawiają buty na świeże powietrze i pozwalają powietrzu swobodnie krążyć wokół nich, zwłaszcza jeśli w pobliżu znajduje się otwarte okno. Szafki na buty lub regały są również szybkie w montażu, lub są od razu gotowe do natychmiastowego użycia. Są one łatwo dostępne w różnych wzorach, kolorach i materiałach. Przekonamy się o tym na stronie https://otomeble.pl/meble-do-przedpokoju/szafki-na-buty-do-przedpokoju.html.