GIODO- czy muszę tu zgłaszać newsletter?

GIODO- czy muszę tu zgłaszać newsletter?

Często przedsiębiorcy którzy działają w sferze internetu zastanawiają się czy powinni zgłaszać newsletter do Generalnego Inspektoratu Ochrony Danych Osobowych. Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Dlaczego trzeba zgłosić newsletter do GIODO? Ponieważ adres e-mail zalicza się właśnie do danych osobowych. Dlaczego trzeba zgłosić newsletter do GIODO oraz czy jeśli nie prowadzę działalności gospodarczej to czy również muszę taki newsletter zgłosić? Na pewno nie każdy adres e-mail zaliczany jest do danych osobowych, ale jeśli w twojej liście znajduje się adres e-mail który składa się z imienia i nazwiska to już masz do czynienia z chronionymi danymi osobowymi. Drugą sprawą jest to, Read more »

Jaką działalność gospodarczą można prowadzić w swoim mieszkaniu?

Jaką działalność gospodarczą można prowadzić w swoim mieszkaniu?

Jest wiele osób, które prowadzą działalność gospodarczą w swoim mieszkaniu. Czy jednak w mieszkaniu można prowadzić każdy rodzaj działalności gospodarczej? Czy musimy o tym informować innych lokatorów oraz zarządcę nieruchomości? Nie musisz informować wspólnoty mieszkaniowej, że otwieramy działalność w swoim lokalu Jeśli jesteś właścicielem lokalu, który należy do wspólnoty mieszkaniowej nie musisz informować jej o tym, że w swoim mieszkaniu rozpoczynasz działalność gospodarczą. Możemy przeznaczyć całe mieszkanie na działalność gospodarczą lub jej część. Do prowadzenia działalności nie będzie nam potrzebna żadna zgoda wspólnoty mieszkaniowej. Jednak są pewne warunki, które określa kodeks cywilny. Widnieje w nim zapis, że z używania lokalu Read more »

Nowy pracownik w firmie- jakie obowiązki czekają na pracodawcę?

Nowy pracownik w firmie- jakie obowiązki czekają na pracodawcę?

Jeśli w twojej firmie pojawia się nowy pracownik, przede wszystkim trzeba przeprowadzić szkolenia BHP. Szkolenia BHP są obowiązkowe bez względu na to czy pracownik zostaje zatrudniony na podstawie umowy o pracę, umowy zlecenie czy umowy o dzieło. Polskie prawo przewiduje dwa rodzaje szkoleń BHP: wstępne i okresowe. Wstępne szkolenia BHP i okresowe szkolenia BHP Wstępne szkolenia BHP są obowiązkowe jeszcze przed dopuszczeniem pracownika do pracy. Jaki jest cel tych wstępnych szkoleń BHP? Chodzi o dostarczenie pracownikowi wiedzy i umiejętności, które są niezbędne do wykonywania pracy. Instruktor zapoznaje też pracownika z zasadami bezpieczeństwa oraz z zagrożeniami, które występują na konkretnych stanowiskach Read more »

Kilka zasad dobrej fotografii eventowej

Kilka zasad dobrej fotografii eventowej

Fotografia eventowa powinna opierać się na kilku podstawowych zasadach. Bez ich przestrzegania stworzenie dobrych zdjęć eventowych może okazać się niemożliwe. Pierwszą regułą jest dokładne zapoznanie się danym eventem. Fotograf musi wiedzieć, jakie zdarzenie fotografuje oraz jakie osoby będą bohaterami jego fotorelacji. W fotografii eventowej liczy się refleks i doskonałe wyczucie chwili. Dobry fotograf umie wyłapać idealne kadry dosłownie w ciągu sekund. Jego reakcja musi być natychmiastowa. W przeciwieństwie do modeli sesyjnych osoby biorące udział w danym wydarzeniu nie będą przecież zastygać na dłuższą chwilę tylko po to, aby fotograf mógł zrobić dobre zdjęcie. Na zdjęciach eventowych ważne jest uchwycenie emocji. Read more »

Zegarki Woodlands- minimalizm i dobry styl

Zegarki Woodlands- minimalizm i dobry styl

Zegarki naręczne pojawiły się w XX wieku, były cenione z powodu sztuki zegarmistrzowskiej. Dziś, oprócz tego, że wskazują czas są modnym i prestiżowym dodatkiem do ubioru. Zegarek przez wielu z nas jest traktowany szczególnie, wyjątkowo wśród innych dodatków. Warto zadbać, by zegarki, które są przez nas wybierane, wzbogaciły naszą kolekcję dodatków. analogowy drewniany zegarek Woodlans, jest ręcznie wykonany w krakowskiej pracowni przez Michała Napierałę. Każdy zegarek jest oznaczony kolejnym numerem, a sercem zegarka jest sprawdzony mechanizm Citizena. Minimalizm i dobry styl Zegarki Woodlans to drewniane zegarki z duszą. Kiedyś drewno było zastępowane plastikiem i innymi tworzywami sztucznymi, dziś obserwujemy powrót Read more »