Kiedyś newsletter a teraz video-biuletyn. Okazuje się, że film video to nie tylko sposób na świetną reklamę, ale także to świetny sposób na komunikacje z pracownikami firmy. Dobrze zrealizowany biuletyn filmowy to również sposób na to, by pracownicy firmy czekali na niego z niecierpliwością. Jakie cechy powinien mieć biuletyn filmowy?

Nie samą pracą człowiek żyje… Czyli filmowanie codzienności inaczej

Firma to nie tylko praca. Pokaż w filmie jak pracownicy rozmawiają ze sobą, piją kawę, mijają się na korytarzu. Kreuj przyjazną atmosferę w twojej firmie i pamiętaj, by taka była. Za pomocą filmu można również złamać codzienną rutynę, czyli pokazać firmę z innej strony. Może sposobem będzie skierowanie kamery na parking i pokazanie jak rano się wypełnia a po południu pustoszeje? Albo… można postawić na ujęcie z powietrza. Dziś w epoce dronów, taka inwestycja nie jest droga. Ukrytą kamerkę można także umieścić w lodówce z napojami. Zaskocz swoich pracowników! Pokaż, że ich praca widziana może być z różnych perspektyw. W filmie powinno się znaleźć oczywiście na przedstawienie nowych trendów. Jak to zrobić by było ciekawie?

Przejdź od razu do konkretów

W filmie trzeba się skupić na ciekawych treściach. Film powinien być podzielony na fragmenty, by łatwiej się go oglądało. A co z treścią? Trzeba się skupić na tym co dobre, a więc: motywuj, chwal, pokazuj przyszłość. Skup się na sukcesach. Video-biuletyn powinien się kojarzyć z czymś przyjemnym, z czymś, na co pracownicy czekają z niecierpliwością. Film powinien być przyjemny dla każdego, jeśli prezes firmy pokaże swoją żartobliwą stronę- skorzystają na tym wszyscy, w końcu nikt nie lubi sztywniaków! Taki film możemy zrealizować tutaj: http://pink-media.pl/.