Zdarza się, że sprzedając mieszkanie nie zawsze jesteśmy na miejscu, by móc samodzielnie przeprowadzić wszystkie związane z tym transakcje. Dzieje się tak przez np. inne miejsce zamieszkania lub poważną chorobę. W takich sytuacjach bardzo często sprzedający korzystają z pomocy pełnomocników. Zarzadcakrakow.pl skutecznie pomoże w sprzedaży nieruchomości oraz wszystkimi związanymi formalnościami.

Przed sprzedażą mieszkania, sprzedający powinien wydać odpowiednie pełnomocnictwo, jest to dokument wskazujący pełnomocnika, który upoważni odpowiednią osobę do reprezentowania sprzedającego w określonych czynnościach prawnych. Oczywiście sprzedający może udzielić pełnomocnictwa tylko w określonych czynnościach, jakie ma wykonywać. Można również zawrzeć pełnomocnictwo ogólnie, polegające na nadaniu dla pełnomocnika zwykły zarząd nad daną rzeczą lub sprawą. Pełnomocnictwo sprzedaży nieruchomości to nic innego jak pełnomocnictwo, które pozwala zarzadcakrakow.pl przeprowadzić profesjonalną, konkretną i określoną funkcję, jakim jest sprzedaż nieruchomości, dzięki temu klient ma wgląd do dokumentów. Oczywiście istnieje również odwołanie pełnomocnika, co dla osób, które nie są w stanie przeprowadzić całej transakcji poprawnie, nie jest za dobrym rozwiązaniem i pomysłem.

Jeśli chodzi o transakcje najmu, pełnomocnictwo nie musi wymagać aktu notarialnego. Taki wynajem to tak zwane pełnomocnictwo szczególne, dotyczące tylko jednej transakcji. Z tym że jeśli nie jesteśmy w stanie monitorować na bieżąco całej transakcji, wtedy powołujemy pełnomocnika, który zajmie się poszczególnymi sprawami takimi jak pobieranie czynszu czy zarządzaniem wynajmu. W tym wypadku warto powołać się na zarzadcakrakow.pl, którzy skutecznie i bezpiecznie przeprowadzą całą transakcję wynajmu jak i sprzedaży. Dzięki długoletniemu doświadczeniu wszystkie transakcje przeprowadzane są profesjonalnie i zgodnie z prawem. Jednakże ostatecznie o wszystkim decyduje sprzedający nieruchomości. Najważniejsze jest, by w treści pełnomocnictwa, opisane zostały szczegółowo zakresy czynności, jakie będzie wykonywał za nas pełnomocnik.