W związku z coraz wyższą liczbą zachorowań w Niemczech zmieniły się obowiązujące przepisy. Teraz na każdą osobę, która chce wjechać do Niemiec, czeka kilka nowych formalności i dokumentów. Takie dokumenty koniecznie trzeba przedstawić odpowiednim instytucjom. Do legalnego pobytu nie wystarczy już tylko druk A1 i karta EKUZ. Nie ma co się obawiać. Agencje opiekunek osób starszych w Niemczech na bieżąco dostosowują dokumenty i działania do panujących wymogów. Instytucje niemieckie są informowane, do jakiej rodziny się jedzie i gdzie będzie przebywać.

Agencje opiekunek w Niemczech podczas pandemii

Podczas wyjazdu koniecznie trzeba mieć ze sobą certyfikat i według prawa niemieckiego dopuszczalny wynik testu. Oczywiście przeprowadzony w specjalistycznym laboratorium przez wykwalifikowany zespół. Wymazy zrobione same są niedopuszczalne przez przepisy niemieckie i grożą karą. Agencje opiekunek w Niemczech nie fundują takich testów, dlatego konieczne jest wykonanie ich na własny koszt.

Od firm dla opiekunek w Niemczech dostaje się indywidualny numer nadany przez instytucje niemieckie. Zaraz po obowiązkowym zarejestrowaniu na państwowym portalu podczas wjazdu do Niemiec. Należy również pamiętać, żeby go pokazać podczas kontroli w busie lub w domu seniora. Agencje pracy dla opiekunek osób starszych w Niemczech zwalniają wtedy z kwarantanny, na podstawie prawa niemieckiego.

Pobyt zgłaszany jest we wszystkich instytucjach, które tego wymagają. Podczas kontroli pracownik wie, kim jesteś i od kiedy przebywasz u seniora. Jeśli chce się pracować na legalnej pracy z wysokimi stawkami, należy wybrać Agencje opiekunek w Niemczech.

O czym należy pamiętać, wjeżdżając do Niemiec?

Każda osoba z Polski przebywająca teraz na terenie Niemiec musi zgłosić się do Bundesgesundheitsministerium. Od wjazdu do Niemiec ma się 48 godzin na dostarczenie odpowiedniej niemieckiej instytucji negatywnego wyniku testu. Oczywiście, jeśli nie ma się odpowiedniego certyfikatu o szczepionce. Dodatkowo dalszych zaświadczeń pracodawcy w języku niemieckim, angielskim lub francuskim. Dokumentu, na podstawie którego zostanie się zwolnionym z obowiązkowej kwarantanny również. Jeśli nie dostarczy się wszystkich dokumentów, automatyczne obowiązuje kwarantanna i nie można pracować. Jak już wiadomo, agencja opiekunek w Niemczech nie opłaca koniecznie wykonanych testów. Coraz więcej niemieckich instytucji uruchomia specjalne platformy, gdzie można te dokumenty dostarczać. Korzysta się zarówno z nich, jak i z dotychczasowego sposobu wręczenia dokumentów.

Dodatkowo trzeba przekazać poszczególnym instytucjom swój indywidualny numer. Taki numer został nadany przed wjazdem do Niemiec. Tuż po tym, jak zarejestrowało się na oficjalnej stronie internetowej. Najczęściej to firmy dla opiekunek w Niemczech przesyłają ten numer przed wjazdem do Niemiec. Jest to o wiele bezpieczniejsze, ponieważ kontrole busów są już bardzo częste, zwłaszcza na Bawarii.

Agencje opiekunek w Niemczech i zasady

Mimo rosnącej liczby zachorowań w Niemczech nadal akceptowane są testy PCR i testy antygenowe. Zgodne z ograniczeniami i odpowiednią jakością nakazaną przez RKI. Pamiętać należy, że taki test musi być wykonany przez wyspecjalizowany personel medyczny. Nie można go zrobić samemu. Pobranie wymazu i test musi być zrobiony przez wyspecjalizowany personel.

W przypadku, gdy podopieczny zachoruje, najczęściej agencje opiekunek w Niemczech opłacają wymagany test. Przede wszystkim organizują miejsce, gdzie on się odbędzie. Pobranie wymazu jest przez wyspecjalizowany personel. Opiekunce daje się adres laboratorium i godziny otwarcia punktu z wymazami.