Zabawki to ważny element życia każdego dziecka. To także idealny prezent dla dzieci na każdą okazję – urodziny, odwiedziny, komunię. Oczywiście prezentową zabawkę należy odpowiednio dopasować do dziecka. Zazwyczaj łatwiej przychodzi to w przypadku dziewczynek, a wybór zabawki dla chłopców okazuje się ciężkim wyzwaniem nieraz. Szczególnie gdy nie chcemy iść w stereotypy, wybierając prezent dla dzieci.

W krainie klocków

Marka Lego podbiła świat i już na zawsze pozostanie na kartach zabawkowej historii. Zestaw klocków to idealny prezent dla dzieci małych i dużych, niezależnie od płci. Klocki konstrukcyjne pozwalają na dobrą zabawę przy budowaniu przeróżnych konstrukcji i zabawę nimi. W dodatku rozwijają u dzieci kreatywność oraz wyobraźnię, jak również dokładność i skupienie. Taka zabawka, jak klocki jest odpowiednia dla maluchów – można wybrać klocki drewniane większego formatu. Klocki dla dzieci mają różne wielkości, więc łatwo wybrać odpowiedni zestaw dla solenizanta. Drewniane klocki najczęściej sprawdzają się u najmłodszych, a klocki Lego u starszych dzieci lub maluchów z opieką rodzica w trakcie zabawy. Takie gry klocki są także bardzo popularne wśród dorosłych, szczególnie kolekcjonerskie egzemplarze. Wystarczy wspomnieć klocki z motywem Star Wars – modele statków, planet czy postaci zbudowane z Lego.

Gry

Gry to świetna zabawka dla dzieci, która wpływa znacząco i pozytywnie na rozwój intelektualny dziecka. W przypadku najmłodszych gracz początki oczywiście powinny być pod ścisłą kontrolą rodziców, ponieważ mały dzieci potrafią być nieprzewidywalne i mogą coś zepsuć lub nawet połknąć małe elementy. Gry planszowe to zabawa dla całej rodziny oraz idealny prezent dla chłopców, szczególnie te bitewne i z negatywną interakcją. Jednak wybór gier planszowych jest niesamowity, więc łatwo wybrać odpowiednią dla dziecka.