Poprawnie skonstruowane teksty SEO powinien mieć na swojej stronie internetowej każdy, kto poważnie podchodzi do sprawy promocji swojej strony internetowej. Jeśli na naszej stronie znajdą się treści, które będą wartościowe dla czytelnika to automatycznie strona wywinduje na szczyty wyszukiwarki Google co wpłynie na zwiększenie ruchu na twojej stronie, a to z kolei sprawi, że zyskasz więcej nowych klientów. A więcej klientów oznacza większe zyski. Właśnie dlatego trzeba dbać o odpowiednie treści na swojej stronie, ale żeby je stworzyć nie możemy myśleć wyłącznie o zyskach, ale skupić się na tym czego szukają internauci. Trzeba dowiedzieć się jakie pytania zadają, czego szukają i dlaczego i jakie mają wymagania względem nas? Uproszczając, na te właśnie pytania odpowiadają treści SEO.

Znaleźć odpowiednią frazę…

Kiedyś sprawa była prosta. Ludzie wpisywali jedno, najwyżej dwa słowa w wyszukiwarkę Google i otrzymywali wyniki. Dziś już prosto nie jest. Internauci coraz częściej wyszukując informacji, wpisują dłuższe zapytania np. „Gdzie w Krakowie kupić maskę antysmogową?”. Z tak długiego zdania trzeba ułożyć słowo klucz, w tym przypadku będzie ono brzmiało następująco: „Maska antysmogowa Kraków”. Słowo kluczowe należy wówczas wykorzystać w nagłówku, tytule, treści i najlepiej wtopić je w tekst w taki sposób, by artykuł wyglądał naturalnie. Ważne jest to byśmy odpowiednio wybrali tytuł. Najlepiej by słowo kluczowe znajdowało się już w tytule. Internet jest szybki a Internauci są niecierpliwi. Należy dostarczyć im treść zwięzłą, krótką i związaną z tematem. Ale żeby zbudować dobry tekst SEO, należy kierować się też innymi aspektami.

Co musi zawierać dobry tekst SEO?

Dobry tekst SEO musi zawierać odpowiedź na pytanie zadane przez internautę. Zastanów się czego szukają internauci i jakiej odpowiedzi oczekują. Tekst musi być krótki. Wystarczy, by był konkretny, Internauci nie mają czasu na czytanie wypracowań na temat zagadnień związanych ze smogiem. Chcą wiedzieć, dlaczego maska antysmogowa im pomoże i przed czym ich uchroni. Kolejną zasadą brzmi: „używaj paragrafów i formatowania”. To bardzo ważne, by tekst dobrze się czytało, nauczmy się stosować śródtytuły. To tylko garstka informacji na temat tekstów SEO.