Aranżacja świetlna ogrodu nie jest prostą sztuką. Żeby ogród był oświetlony z pomysłem musimy wszystko dokładnie zaplanować. Na pewno nie wolno postawić na dużą ilość punktów świetlnych. Przesyt punktów świetlnych nie wpłynie korzystnie na wygląd ogrodu, zaburzy to jego piękno. Warto postawić na minimalizm, jeśli lamp będzie mniej, ale zostaną rozmieszczone z pomysłem, ogród nabierze tajemniczości i uroku. Tylko… jak to zrobić?

Które elementy w ogrodzie oświetlić?

Zanim zabierzemy się za oświetlenie ogrodu, trzeba się zastanowić, które jego elementy chcemy oświetlić. Jeśli najbardziej atrakcyjne elementy oświetlimy punktowo, zaczynając od dołu, zyskamy efekt pięknej iluminacji świetlnej z domieszką tajemniczości. Możemy również zastanowić się nad oświetleniem elementów małej architektury, np. do oświetlenia donic świetnie sprawdzą się opaski czy reflektory LED-owe. Jest bardzo wiele rozwiązań, dzięki którym pięknie udekorujemy ogród, sprawnie manewrując punktami świetlnymi.

Koniecznie oświetl fontannę!

Jeśli mamy w ogrodzie fontannę, oczko wodne czy kaskadę to także możemy je udekorować oświetleniem. Wodospad czy też kaskadę warto podświetlić od góry- efekt będzie oszałamiający, natomiast sadzawkę ze stojącą wodą- podświetlmy od dołu.
Tylko wtedy, gdy stosujemy odpowiednie oświetlenie oraz dobierzemy odpowiedni rodzaj oświetlenia możemy uzyskać efektowną iluminację świetlną. Lepiej zdać się w tej kwestii na fachowca. Warto zajrzeć na stronę http://lumos.shop.pl, by znaleźć inspirację.