Nowoczesne rozwiązania interaktywne umożliwiają kompletną zmianę prezentacji multimedialnej. Od teraz będą one wyświetlane na ścianie za sprawą pojawienia się w jej pobliżu osób. Co więcej, interaktywną ścianą może zostać dowolna płaska powierzchnia, a sama interakcja może zostać wzbogacona również konstrukcją z połączonych ze sobą ekranów bezszwowych. Zastosowanie czujki sczytującej ruch przechodniów wchodzących w obszar interakcji z urządzeniem, pozwala na zmianę wyświetlanej treści, umożliwiając nie tylko wzbudzenie zainteresowania, ale również edukację. Jest to więc świetne rozwiązanie dla muzeów i instytucji kultury, które muszą iść z duchem czasu, chcąc aktywnie wzbudzać zainteresowanie odwiedzających.

Instytucje kultury jak muzea to placówki, które niejednokrotnie wyglądają tak, jakby czas się tam zatrzymał. Stare eksponaty i przestarzałe prezentowanie treści nie odpowiada na potrzeby młodocianych znawców nowej technologii. Obecnie jesteśmy przyzwyczajeni do innego sposobu przyswajania informacji niż te, jakie znajdziemy w muzeach. Działy marketingowe i edukacyjne muszą iść z duchem czasu, jeśli chcą wpływać na dzisiejszych odbiorców.

Interaktywna ściana

Rozwiązanie, które możemy znaleźć na stronie jest wysoce efektywnym narzędziem, które znajduje szerokie zastosowanie w marketingu i promocji marek. Wszystko dzięki wykorzystaniu mechanizmu spontanicznego przyciągania uwagi.

Co to oznacza?

Otóż urządzenia w prosty sposób zamienia otwartą i do tej pory niezagospodarowaną przestrzeń ściany w niezapomniane doświadczenie interakcji ruchu i obrazów multimedialnych. Odbiorcy mogą więc swobodnie dotykać ścianę, co powoduje przekazanie treści marketingowych w ekscytujący sposób poprzez grę i zabawę. Takie wykorzystanie technologii dotykowej przyciąga w naturalny sposób uwagę każdego, kto się z nimi zetknie. Rozwiązanie może być z powodzeniem zastosowane w centrach handlowych, targach, muzeach, centrach turystycznych, galeriach sztuki czy centach naukowych.