Galeria nie kojarzy się najczęściej z miejscem przyjaznym dzieciom, choć w większości znajdują się kąciki dla dzieci. Jednak są one w większości przypadków niewielkie, nieszczególnie zabezpieczone i ubogie w atrakcje – jakiś basen z kulkami i zjeżdżalnią na całą gromadę dzieci to przecież za mało. Naprzeciw dziecięcym potrzebom otwiera się Galeria Łomianki, która oferuje rozbudowaną strefę dla dzieci oraz szereg specjalnych atrakcji dla najmłodszych odwiedzających. Galeria położona jest pod Warszawą w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego.

Atrakcje dla dzieci

Galeria Łomianki oferuje bogatą ofertę wydarzeń, które dedykowane są dla dzieci lub uwzględniają także dzieci. Najmłodsi zakupowicze mogą, zamiast nudzić się w sklepach udać się w niezwykłą podróż podczas teatrzyków tematycznych. Tutaj nie będą jedynie obserwatorami historii, a pomogą dzielnym pacynkom w przygodach, jak odnalezienie świętego Mikołaja lub poszukiwanie skarbów. Wszystko zależy, na jaką przygodę tym razem się wybiorą. Uczestnictwo w teatrzyku jest bezpłatne.

Inną opcją dla najmłodszych i również edukacyjną jest udział w kursach językowych, które mają miejsce regularnie w Galerii Łomianki w czwartki i piątki. Prowadzone są obecnie dwa języki – francuski oraz angielski. Zajęcia mają na celu zapoznanie dzieci z językami obcymi i zachęcenie ich do poszerzania wiedzy w tym zakresie. Jednak dzieci w trakcie kursów uczą się przez zabawę. Kursy są bezpłatne. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na www.galerialomianki.pl.

Ostatnią opcją, która dedykowana jest nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny są warsztaty. W trakcie warsztatów tematycznych — jesiennych, bożonarodzeniowych, itp. – można stworzyć domowe dekoracje, wianki, ozdoby na stół świąteczny i wiele więcej. To świetna zabawa i okazja do poćwiczenia zdolności manualnych oraz rękodzielnictwa.

Przestrzeń dla dzieci

Galeria Łomianki to miejsce przygotowane na obecność dzieci i przyjazne dzieciom, czego dowodem jest rozbudowana strefa dla maluchów wewnątrz i na zewnątrz galerii. W środku budynku mamy place zabaw ze stylizowanymi na elementy przyrody zabawkami i siedziskami oraz wyposażone w tablice multimedialne. Na zewnątrz czeka duży, ogrodzony plac zabaw.