Chcecie sprawić swojemu dziecku prezent, na którego punkcie malec oszaleje? Jeśli tak to warto zdecydować się na samochód dla dziecka na akumulator! W sieci można znaleźć bogaty asortyment nowoczesnych zabawek, które wykonane są z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Auta dla dzieci wyposażone są dzisiaj w wiele atrakcyjnych udogodnień, jak pilot do sterowania pojazdem, radio FM, kluczyki, skórzane siedzenia i różne efekty świetlne.

Każdy rodzic najlepiej zna swojego szkraba, dlatego kupując samochód dla dziecka na akumulator należy dostosować go do wieku i wagi malucha. W przypadku przygotowywania prezentu dla wnuka lub chrześniaka, lub gdy zwyczajnie mamy jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej dopytać rodziców o tego rodzaju szczegóły. Jest to bardzo ważne, ponieważ od odpowiedniego dobrania auta zależy poziom dobrej zabawy i wytrzymałość samochodu.

Jaki model wybrać?

Do najczęściej spotykanych modeli aut z akumulatorami należą te z silnikiem 6 V i 12 V. Pierwsze są idealne na asfalt lub inne, twarde nawierzchnie a ich czas działania wynosi od 50 do 90 minut. Z kolei drugie świetnie sprawdzą się w trudniejszym terenie, czyli nieubitej ziemi czy trawie. Ich czas działania będzie jednak krótszy – od 30 do 50 minut. Z powyższych informacji łatwo wywnioskować, że samochód elektryczny będzie jeździł tylko wtedy, kiedy będzie naładowany. Oznacza to, że każdy pojazd musi być wyposażony w odpowiednią ładowarkę. To rodzaj modelu samochodu decyduje o czasie, na jaki sprzęt podłącza się do gniazdka. Zasada jest prosta – im pełniejsza bateria, tym większa energia i prędkość możliwa do osiągnięcia. Jeśli chcemy, żeby samochód był mocniejszy i szybciej jeździł, najlepiej wybrać taki z napędem na tylne koła.

Jakość auta elektrycznego

Samochód dla dziecka na akumulator, w którym maluch przemieszcza się z określoną prędkością, musi być bezpieczny, a przede wszystkim niewywrotny. Zwracaj więc uwagę na wykonanie poszczególnych części. Koła powinny być wykonane z mocnego plastiku lub z pompowanej gumy. Zdarza się czasem, że obręcze z gumy są nakładane na plastikowe koła — dlaczego? Otóż w zdecydowany sposób zwiększa to przyczepność. Pamiętajmy też o najważniejszym – otóż każdy pojazd powinien być wyposażony w odpowiednie pasy bezpieczeństwa, które będą chronić malca w czasie zabawy.