Kilka zasad przechowywania butów

Niektórzy z nas mają kilka, ulubionych par obuwia. Inni posiadają mnóstwo butów. Bez względu na ilość, zawsze warto je w odpowiedni sposób przechowywać. Podpowiadamy, jakie są naczelne zasady przechowywania butów.

Nie przechowuj butów w plastikowych lub kartonowych pudełkach na buty
Tego typu pojemniki blokują naturalny przepływ i cyrkulację powietrza. Tworzą warunki do rozwoju wilgoci i pleśni. Poza tym, nie zawsze łatwo dostępne, więc w efekcie nie nosimy większości schowanych w nich butów. Nawet, jeśli z troską zawijamy buty w bezkwasową bibułkę i dodajemy torebeczki z żelu krzemionkowego, nie gwarantuje nam to trwałości obuwia.

Wszystkie buty muszą oddychać i być wietrzone
Dajmy butom odpocząć, przez co najmniej 24 godziny. Nigdy nie nośmy tej samej pary butów dwa dni z rzędu. Zmieniajmy pary, aby dać butom czas na oddychanie. Unikajmy bezpośredniego światła słonecznego podczas przewietrzania butów, aby zminimalizować blaknięcie i przebarwienia. Całkowicie osuszmy buty przed ich przechowywaniem lub noszeniem. Pozwoli to utrzymać właściwą strukturę obuwia i zwiększyć trwałość butów.

Przechowywanie butów – półki na buty są najlepsze
Jeśli mamy miejsce, szafki na buty lub otwarte regały są najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem do przechowywania obuwia. Czemu? W przeciwieństwie do tekturowych i plastikowych pudełek na buty, wystawiają buty na świeże powietrze i pozwalają powietrzu swobodnie krążyć wokół nich, zwłaszcza, jeśli w pobliżu znajduje się otwarte okno. Szafki na buty lub regały są również szybkie w montażu lub są od razu gotowe do natychmiastowego użycia. Są one łatwo dostępne w różnych wzorach, kolorach i materiałach. Przekonamy się o tym na stronie https://otomeble.pl/meble-do-przedpokoju/szafki-na-buty-do-przedpokoju.html.

Źródło: https://otomeble.pl/meble-do-przedpokoju/szafki-na-buty-do-przedpokoju.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *