Interaktywne ściany w kulturze

Interaktywne ściany w kulturze

Nowoczesne rozwiązania interaktywne umożliwiają kompletną zmianę prezentacji multimedialnej. Od teraz będą one wyświetlane na ścianie za sprawą pojawienia się w jej pobliżu osób. Co więcej, interaktywną ścianą może zostać dowolna płaska powierzchnia, a sama interakcja może zostać wzbogacona również konstrukcją z połączonych ze sobą ekranów bezszwowych. Zastosowanie czujki sczytującej ruch przechodniów wchodzących w obszar interakcji z urządzeniem, pozwala na zmianę wyświetlanej treści, umożliwiając nie tylko wzbudzenie zainteresowania, ale również edukację. Jest to więc świetne rozwiązanie dla muzeów i instytucji kultury, które muszą iść z duchem czasu, chcąc aktywnie wzbudzać zainteresowanie odwiedzających. Instytucje kultury jak muzea to placówki, które niejednokrotnie wyglądają Read more »

Różne typy szafek łazienkowych

Różne typy szafek łazienkowych

Łazienka jest z reguły jednym z najmniejszych pomieszczeń w naszym domu. Jednocześnie jest bardzo często eksploatowana. Może łatwo zamienić się w chaotyczne składowisko mokrych ręczników, brudnej bielizny, przyborów toaletowych i produktów higienicznych. Dlatego warto starannie rozważyć wybór odpowiednich mebli do łazienki. Wprowadzając proste rozwiązania w zakresie przechowywania, ułatwiasz sobie porządkowanie tego pomieszczenia i utrzymanie go w czystości. Oto kilka popularnych i praktycznych propozycji mebli łazienkowych. Szafki podumywalkowe Chociaż umywalki wiszące i stojące wyglądają pięknie, osoby pragnące zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania w łazience mogą wykorzystać obszar pod zlewem, wybierając szafkę podumywalkową. Oprócz dodatkowej przestrzeni na blacie, szafka pod spodem może być Read more »

Kilka zasad przechowywania butów

Kilka zasad przechowywania butów

Niektórzy z nas mają kilka, ulubionych par obuwia. Inni posiadają mnóstwo butów. Bez względu na ilość, zawsze warto je w odpowiedni sposób przechowywać. Podpowiadamy, jakie są naczelne zasady przechowywania butów. Nie przechowuj butów w plastikowych lub kartonowych pudełkach na buty Tego typu pojemniki blokują naturalny przepływ i cyrkulację powietrza. Tworzą warunki do rozwoju wilgoci i pleśni. Poza tym, nie zawsze łatwo dostępne, więc w efekcie nie nosimy większości schowanych w nich butów. Nawet, jeśli z troską zawijamy buty w bezkwasową bibułkę i dodajemy torebeczki z żelu krzemionkowego, nie gwarantuje nam to trwałości obuwia. Wszystkie buty muszą oddychać i być wietrzone Read more »

Na czym polegają usługi baristy?

Na czym polegają usługi baristy?

Usługi baristyczne stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego. Zdecydowana większość z nas lubi kawę. Czasami jest to wręcz miłość i pasja. A kto o kawie wie więcej, niż barista? To prawdziwy mistrz parzenia kawy i jej podawania. Doskonale wie, w jaki sposób przechowywać, mielić, przyrządzać oraz serwować kawę i inne napoje kawowe. Espresso, cappuccino czy latte nie ma przed nim żadnych tajemnic. Wiedzę na temat kawy uzupełnia szeroka znajomość warsztatu pracy. Działanie młynka, funkcjonowanie nawet najbardziej skomplikowanego ekspresu do kawy, wykorzystanie pomocnych akcesoriów to tematy nie obce bariście. Jeśli dodamy do tego doskonałą znajomość każdego z etapów przygotowania kawy Read more »