An easy, yet unusual plan for a stag do in Krakow

An easy, yet unusual plan for a stag do in Krakow

Stag dos are now during the era of “unusual” and “unorthodox”. People tend to plan whole days or even trips for that occasion. While trip to Vegas might have been a way to enjoy it, spending half of the day getting tired on the shooting range might be a killer. And that’s not as bad idea, as doing some challenges, which might be just telling you to go home and enjoy that half of a whiskey you still have. But you might want to still make it epic, memorable event for everyone. You have read a lot about Krakow bachelor Read more »

Galeria jako miejsce dla dzieci

Galeria jako miejsce dla dzieci

Galeria jako miejsce dla dzieci Galeria nie kojarzy się najczęściej z miejscem przyjaznym dzieciom, choć w większości znajdują się kąciki dla dzieci. Jednak są one w większości przypadków niewielkie, nieszczególnie zabezpieczone i ubogie w atrakcje – jakiś basen z kulkami i zjeżdżalnią na całą gromadę dzieci to przecież za mało. Naprzeciw dziecięcym potrzebom otwiera się Galeria Łomianki, która oferuje rozbudowaną strefę dla dzieci oraz szereg specjalnych atrakcji dla najmłodszych odwiedzających. Galeria położona jest pod Warszawą w pobliżu Kampinoskiego Parku Narodowego. Atrakcje dla dzieci Galeria Łomianki oferuje bogatą ofertę wydarzeń, które dedykowane są dla dzieci lub uwzględniają także dzieci. Najmłodsi zakupowicze Read more »

Najlepszy pomysł na prezent dla chłopca

Najlepszy pomysł na prezent dla chłopca

Najlepszy pomysł na prezent dla chłopca Zabawki to ważny element życia każdego dziecka. To także idealny prezent dla dzieci na każdą okazję – urodziny, odwiedziny, komunię. Oczywiście prezentową zabawkę należy odpowiednio dopasować do dziecka. Zazwyczaj łatwiej przychodzi to w przypadku dziewczynek, a wybór zabawki dla chłopców okazuje się ciężkim wyzwaniem nieraz. Szczególnie, gdy nie chcemy iść w stereotypy, wybierając prezent dla dzieci. W krainie klocków Marka Lego podbiła świat i już na zawsze pozostanie na kartach zabawkowej historii. Zestaw klocków to idealny prezent dla dzieci małych i dużych, niezależnie od płci. Klocki konstrukcyjne pozwalają na dobrą zabawę przy budowaniu przeróżnych Read more »

Dlaczego tak uwielbiamy lizaki?

Dlaczego tak uwielbiamy lizaki?

Lizaki w kształcie serca, gwiżdżące lub obsypane kwaśnym proszkiem – każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Wyjaśniamy, co kryje w sobie lizak. Głęboko owocowy i słodki smak oraz rozłożona w czasie przyjemna czynność lizania cukierka to największe zalety tego przysmaku. Maluchy kochają Lizaki i nic w tym dziwnego, w końcu słodkości te pod każdą postacią są pochłaniane przez dzieci tak szybko, że zaraz pora kupować następnego. W sklepach znajdziemy najróżniejsze wzory – serca lub kwiatka. Słodka chwila Lizaki są tak popularne nie tylko ze względu na smak, kształt i kolor, ale również dlatego, że są wyjątkowo wygodne w spożywaniu. Read more »

Motor na akumulator a wiek dziecka

Motor na akumulator a wiek dziecka

Motory na akumulator to idealne zabawki dla dzieci w różnym wieku. Na motorkach mogą śmigać maluchy od 2 do 4 lat. Ważne jest, aby wybrać dwusilnikowy motor, który będzie stabilny i bezpieczny. Najważniejsze jest jednako to, aby pojazd był dopasowany do wieku młodego kierowcy. Na rynku jest wiele różnych rodzajów elektrycznych pojazdów dla dzieci, jak np. motory z trzema kołami, które są bezpieczne i wygodne w użyciu. Motor elektryczny jest też często wyposażony w dodatkowe efekty dźwiękowe i świetlne, które uatrakcyjniają całą zabawę. Dzieci docenią na pewno zabawki bardziej profesjonalne, jak specjalny policyjny skuter z świecącym i wydającym dźwięk kogutem, Read more »

Interaktywne ściany w kulturze

Interaktywne ściany w kulturze

Nowoczesne rozwiązania interaktywne umożliwiają kompletną zmianę prezentacji multimedialnej. Od teraz będą one wyświetlane na ścianie za sprawą pojawienia się w jej pobliżu osób. Co więcej, interaktywną ścianą może zostać dowolna płaska powierzchnia, a sama interakcja może zostać wzbogacona również konstrukcją z połączonych ze sobą ekranów bezszwowych. Zastosowanie czujki sczytującej ruch przechodniów wchodzących w obszar interakcji z urządzeniem, pozwala na zmianę wyświetlanej treści, umożliwiając nie tylko wzbudzenie zainteresowania, ale również edukację. Jest to więc świetne rozwiązanie dla muzeów i instytucji kultury, które muszą iść z duchem czasu, chcąc aktywnie wzbudzać zainteresowanie odwiedzających. Instytucje kultury jak muzea to placówki, które niejednokrotnie wyglądają Read more »

Różne typy szafek łazienkowych

Różne typy szafek łazienkowych

Łazienka jest z reguły jednym z najmniejszych pomieszczeń w naszym domu. Jednocześnie jest bardzo często eksploatowana. Może łatwo zamienić się w chaotyczne składowisko mokrych ręczników, brudnej bielizny, przyborów toaletowych i produktów higienicznych. Dlatego warto starannie rozważyć wybór odpowiednich mebli do łazienki. Wprowadzając proste rozwiązania w zakresie przechowywania, ułatwiasz sobie porządkowanie tego pomieszczenia i utrzymanie go w czystości. Oto kilka popularnych i praktycznych propozycji mebli łazienkowych. Szafki podumywalkowe Chociaż umywalki wiszące i stojące wyglądają pięknie, osoby pragnące zmaksymalizować przestrzeń do przechowywania w łazience mogą wykorzystać obszar pod zlewem, wybierając szafkę podumywalkową. Oprócz dodatkowej przestrzeni na blacie, szafka pod spodem może być Read more »

Kilka zasad przechowywania butów

Kilka zasad przechowywania butów

Niektórzy z nas mają kilka, ulubionych par obuwia. Inni posiadają mnóstwo butów. Bez względu na ilość, zawsze warto je w odpowiedni sposób przechowywać. Podpowiadamy, jakie są naczelne zasady przechowywania butów. Nie przechowuj butów w plastikowych lub kartonowych pudełkach na buty Tego typu pojemniki blokują naturalny przepływ i cyrkulację powietrza. Tworzą warunki do rozwoju wilgoci i pleśni. Poza tym, nie zawsze łatwo dostępne, więc w efekcie nie nosimy większości schowanych w nich butów. Nawet, jeśli z troską zawijamy buty w bezkwasową bibułkę i dodajemy torebeczki z żelu krzemionkowego, nie gwarantuje nam to trwałości obuwia. Wszystkie buty muszą oddychać i być wietrzone Read more »

Na czym polegają usługi baristy?

Na czym polegają usługi baristy?

Usługi baristyczne stają się coraz bardziej popularne. Nic dziwnego. Zdecydowana większość z nas lubi kawę. Czasami jest to wręcz miłość i pasja. A kto o kawie wie więcej, niż barista? To prawdziwy mistrz parzenia kawy i jej podawania. Doskonale wie, w jaki sposób przechowywać, mielić, przyrządzać oraz serwować kawę i inne napoje kawowe. Espresso, cappuccino czy latte nie ma przed nim żadnych tajemnic. Wiedzę na temat kawy uzupełnia szeroka znajomość warsztatu pracy. Działanie młynka, funkcjonowanie nawet najbardziej skomplikowanego ekspresu do kawy, wykorzystanie pomocnych akcesoriów to tematy nie obce bariście. Jeśli dodamy do tego doskonałą znajomość każdego z etapów przygotowania kawy Read more »

Chrzciny w Dworku Arkadia

Chrzciny w Dworku Arkadia

Dworek Arkadia stanowi doskonałą oprawę do organizowania imprez rodzinnych, związanych z rozmaitymi jubileuszami, jak właśnie chrzciny lub komunie. Wiąże się to z wyjątkową atmosferą tego miejsca, wspaniałym wystrojem wnętrz oraz szacunkiem do najlepszych tradycji staropolskiej gościnności. Dzięki temu uroczystości mają niezwykle rodzinny i wyjątkowy klimat. Chrzest to ważna uroczystość w życiu nowej rodziny. Wprowadza duchowy nastrój i jest ważnym dniem w życiu maleńkiego dziecka, które wkracza w tajniki religii chrześcijańskie. I mimo, że maluch jeszcze nie jest do końca świadomy, co się wokół niego dzieje, jest to istotny dla niego dzień. Chcąc w pełni móc przeżywać to wydarzenie, konieczne jest Read more »